baner henry ford cytat
Artykuły

Outsourcing IT. Dlaczego warto?

Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi to lepiej niż my
Henry Ford
Artykuły

Outsourcing Usług IT - Dlaczego warto

Autor: Tomek | Dodany: 9 Marzec 2020

W dzisiejszych czasach i cyfrowym świecie każda firma, która chce pozostać konkurencyjna i liczyć się na rynku musi polegać na niezawodnym wsparciu informatycznym. Jeśli planujesz własną infrastrukturę IT jako najlepszą drogę do uzyskania wsparcia technicznego i usług, lepiej wstrzymać się z natychmiastową decyzją i sprawdzić jakie korzyści mogą wpłynąć z outsourcingu zewnętrznego. Jest to szczególnie ważna kwestia dla firm typu start-up oraz rozwijających się średniej wielkości przedsiębiorstw.

1. Kontrolujesz koszty IT

Outsourcing usług IT przekształca koszty stałe w zmienne i pozwala na efektywny budżet. W prostych słowach płacisz tylko za to, z czego korzystasz i kiedy tego potrzebujesz.

2. Minimalizujesz koszty zatrudnienia

Zatrudnienie, szkolenie oraz utrzymanie personelu informatycznego może być bardzo kosztowne, a pracownicy tymczasowi nie zawsze są w stanie sprostać postawionym przed nim zadaniom i Twoim oczekiwaniom. Outsourcing pozwala skoncentrować zasoby ludzkie tam, gdzie są najbardziej potrzebne.

3. Otrzymujesz wykwalifikowany, doświadczony i przeszkolony personel

Nie musisz martwić się o przeszkolenie i umiejętności specjalistów w zatrudnionej firmie. Całość wiedzy leży w kwestii firmy outsourcingowej. Ty zlecasz, a w ich kwestii jest wykonanie zadania od A do Z.

4. Zwiększasz konkurencyjność i efektywność biznesu

Firmy, które same starają wykonać wszystkie usługi IT, mogą mieć znacznie dłuższy czas na badania, rozwój i wdrożenie co automatycznie zwiększa koszty, ostatecznie przenosząc je na swoich klientów.

5. Szybko wdrażasz nowe technologie i rozwiązania

Wykwalifikowana firma outsourcingowa IT dysponuje zasobami umożliwiającymi natychmiastowe rozpoczęcie nowych projektów. Obsługa tego typu zadań we własnym zakresie może wymagać tygodni lub miesięcy na zatrudnienie odpowiednich osób, przeszkolenie ich oraz zapewnienie im odpowiedniego wsparcia. W przypadku większości wdrożeń, firmy zewnętrzne pozwalają na lata oszczędności czasu i pieniędzy.

6. Możesz koncentrować się na własnym biznesie

Firmy mają zawsze ograniczone zasoby, a każdy menadżer ma ograniczony czas i uwagę. Outsourcing zewnętrzny może pomóc Twojej firmie skoncentrować się na podstawowej działalności i nie rozpraszać Cię złożonymi decyzjami w dziedzinie IT.

7. Minimalizujesz ryzyko

Każda decyzja i inwestycja biznesowa niesie za sobą pewne ryzyko. Rynek, konkurencja, regulacje i przepisy rządowe, technologie zmieniają się ekstremalnie szybko. Dostawcy usług outsourcingowych przejmują na siebie i zarządzają częścią tego ryzyka, dzięki posiadanej wiedzy specjalistycznej na temat branży, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa i zgodności prawnej. Ogólnie rzecz biorąc firmy IT mają o wiele lepsze zaplecze w zakresie podejmowania decyzji o tym, jak unikać niepotrzebnego ryzyka w swojej specjalizacji.

8. Wyrównujesz swoje szanse na rynku

Większość małych firm nie może pozwolić sobie na dorównanie wewnętrznym oddziałom IT, które utrzymują większe firmy. Outsourcing pomaga mały biznesom działać „na większą skalę” oraz „wyrównać szanse” dając im dostęp do podobnej technologii i wiedzy fachowej. Niezależna, zarządzana przez specjalistyczną firmę IT struktura kosztów może dać Twojej firmie przewagę nad konkurencją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pl_PLPolski