Jak uniknąć zbędnych prowizji w branży hotelarskiej

Podsumowanie

Na zlecenie klienta utworzyliśmy stronę internetową apartamentów znajdujących się na terenie Opola. Całość zbudowana jest za pomocą WordPress`a i odpowiednio dobranych oraz skonfigurowanych wtyczek. Rezerwacje apartamentów są automatycznie aktualizowane z serwisem Booking.com w celu uniknięcia zdublowania zamówień. Dodany został także moduł płatności internetowych BlueMedia.

Klient:
S-Mok Nieruchomości
Branża:
Strony internetowe
Zakres wdrożenia:
Wykonanie projektu strony, synchronizacja rezerwacji z serwisem Booking.com oraz dodanie modułu płatności internetowych BlueMedia.
Adres strony:
vision-apartments.pl

Wyzwanie

Duże koszta związane z prowizją od wynajmu obiektów noclegowych na portalach takich jak Booking.com czy TripAdvisor?

Jak się ich pozbyć i pozwolić na zwiększenie zysków oraz rozpoznawalności swojego hotelu czy apartamentu?

Idealnym rozwiązaniem jest stworzenie własnej strony z niezależnym systemem płatności i pełną synchronizacją systemu rezerwacji z istniejącymi już kontami na portalach hotelarskich. W ten sposób możemy uniknąć wysokich stawek procentowych za złożone rezerwację i uniezależnić się od zewnętrznych stron internetowych.

Przed takim zadaniem stanęliśmy tworząc stronę Vision Apartments. Należało zaprojektować wygląd witryny, dodać treści oraz wysokiej jakości zdjęcia oraz skonfigurować cały system rezerwacji i synchronizacji między witryną a kontem klienta na portalu Booking.com. Ostatnim z zadań było podpięcie systemu płatności BlueMedia w celu zautomatyzowania i usprawnienia procesu składania rezerwacji.

Rozwiązanie

Pierwszym krokiem była inwestycja w odpowiednia narzędzia WordPress`a pozwalające na utworzenie modułu hotelarskiego. Następnie stworzyliśmy witrynę zgodnie z wytycznymi przesłanymi przez klienta. Po dodaniu i wystylowaniu treści i zdjęć – elementów typowych dla każdej strony internetowej – przystąpiliśmy do właściwej części zadania – konfiguracji wtyczki Hotel Booking.

Utworzyliśmy cennik, który różnił się w zależności od liczby osób przebywających w apartamencie, rodzaju apartamentów i dni tygodnia. Kolejnym etapem było zsynchronizowanie rezerwacji, które będą dokonywane za pośrednictwem strony z systemem Booking.com. Po automatyzacji tego procesu zostało podpięcie modułu płatności za pomocą WooCommerce i bramki BlueMedia.

Rezultaty

Całość wykonania projektu przebiegła w sposób szybki i nie sprawiła dużej ilości problemów. Dzięki ciągłemu kontaktowi z klientem byliśmy w stanie dostosować zarówno wygląd jak i działanie witryny dokładnie według jego wytycznych.

Sposób i środki z jakich korzystamy pozwalają na stworzenie strony obiektu noclegowego w zaledwie 7 dni!

Jeśli chcesz pozbyć się uciążliwych prowizji z każdej rezerwacji w Twoim hotelu czy apartamentach skontaktuj się z nami!

Zadbamy zarówno wykonanie jak i ciągłe działanie utworzonej strony w zależności od wybranej oferty.