Jak sprawnie zarządzać ruchem i uniknąć przeciążenia serwera

Podsumowanie

Po przeanalizowaniu potrzeb rynku stworzyliśmy kompletne rozwiązanie dla serwisów, które mogą ulec przeciążeniu przy zbyt dużym ruchu. better traffic to nowatorski system kolejkowania ruchu dedykowany dla sklepów oraz serwisów internetowych, który funkcjonuje jak wirtualna poczekalnia. Jest w pełni kompatybilny z Google Analytics oraz łatwy do dostosowania według wytycznych klienta i możliwości serwera.

Klient:
Image Design
Branża:
Strony internetowe / Kolejkowanie ruchu
Zakres wdrożenia:
Stworzenie kompleksowego rozwiązania na potrzeby obsługi nagłych skoków ruchu w serwisach i sklepach internetowych
Adres strony:
https://better-traffic.pl/

Wyzwanie

Jako firma, która zajmuje się kompleksową obsługą sklepów i stron internetowych zawsze staramy się wychodzić naprzeciwko każdej potrzebie klienta. Tak też było w przypadku pomysłu na better traffic.

Musieliśmy upewnić się, że każdy użytkownik czy klient sklepu będzie mógł skorzystać z witryny, a ruch nie będzie w stanie zablokować jej działania. Cały proces polega na kolejkowaniu ruchu na zewnętrznych, niezależnych i elastycznie skalowanych serwerach, co pozwala sprawnie i efektywnie obsłużyć każdą ilość odwiedzających.

Rozwiązanie

Po burzy mózgów i analizie stosowanych do tej pory na rynku rozwiązań, opracowaliśmy całą ideę działania kolejki oraz technologie jakie będą niezbędne do jej wykonania. Następnie nasz FullStack Artist Daniel przystąpił do wykonania projektu od strony Backendu. Po wielu godzinach ciężkiej pracy i testach przeprowadzonych przez cały zespół osiągnęliśmy zadowalające rezultaty. Możliwe było ustalenie ile osób dopuszczanych jest do witryny, po jakim czasie od nieaktywności na stronę wpuszczany jest kolejny odwiedzający  oraz wiele innych funkcji kolejki.

Drugim krokiem było wykonanie projektu od strony wizualnej dema, które dobrze prezentowałoby możliwości naszego rozwiązania, a zarazem łatwego do przebudowy przy wytycznych konkretnego klienta. Dzięki dbałościom o szczegóły całość wygląda profesjonalnie oraz jest w pełni kompatybilna z Google Analytics co pozwala na sprawdzanie, kto i w jakiej liczbie odwiedza witrynę.

Rezultaty

Efektem naszej pracy jest better traffic – kompleksowy system do obsługi dużej ilości odwiedzających. Całość wdrożenia leży przy każdym zleceniu na naszych barkach. Potrafimy także przebudować wygląd poczekalni według wytycznych i podesłanych materiałów. W zależności od wybranego pakietu usługa kolejkowania  posiada dodatkowe funkcje.

Całość można zobaczyć na:

http://better-traffic.pl